Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...Poczuj ze mną jej smak...


7 maja 2014

Test urządzenia filtrującego Puricom Stella - odwrócona osmoza
Dzisiejszy wpis będzie poświęcony testowi  urządzenia filtrującego Puricom Stella wykorzystującego proces odwróconej osmozy. 
Podpierając się wiadomościami ze strony tylkowoda.pl postaram się przybliżyć Wam sam proces, natomiast w dalszej części są moje własne spostrzeżenia z montażu i użytkowania Puricom Stella


Czym jest odwrócona osmoza?
Odwrócona osmoza nie jest niczym nowym. Została stworzona w 1970 roku i od tego czasu została naukowo przetestowana chyba w każdy możliwy sposób.
Filtr odwróconej osmozy dostarcza bardzo czystej wody, która poprawia przyswajanie wszystkich składników odżywczych, a także minerałów pochodzenia organicznego.
Odwrócona osmoza usuwa z wody nieorganiczne minerały które nie są przyswajalne przez organizm człowieka.
Naukowcy szacują, że w ciągu 60 lat życia, człowiek pijący wodę z kranu bądź wodę mineralną, przyswoi do swojego organizmu pomiędzy 90 a 130 kilogramów skał (minerałów), których jego ciało nie będzie mogło wykorzystać (To są właśnie te minerały, które Odwrócona Osmoza odfiltrowuje z wody z kranu!)
Odwrócona osmoza jest najdoskonalszym obecnie znanym sposobem filtracji Tą metodę najczęściej stosują także producenci wody butelkowej. Skutecznie usuwa ona wszelakie zanieczyszczenia. Obecnie odwrócona osmoza jest najlepszą i rekomendowaną metodą uzdatniania wody kranowej dostępną w zastosowaniu domowym.
Odwrócona osmoza umożliwia usunięcie z wody cząstek tak małych jak pojedyncze jony. Otwory w membranie osmotycznej mają rozmiar około 0.0005 mikrona (bakterie mają rozmiar od 0.2 do 1 mikrona, natomiast wirusy od 0.02 mikrona do 0.4 mikrona)
System odwróconej osmozy składa się kolejno ze wstępnego filtra węglowego (GAC), membrany osmotycznej, pojemnika składującego czystą wodę oraz kranika, który dostarcza oczyszczoną wodę.
Czy filtracja odwrócona osmozą jest droga?
Zakup urządzenia zwraca się szybko. Wydatek początkowy oscyluje w granicach  1.000 PLN Do kosztów użytkowania należy doliczyć wymianę filtrów,  która winna być przeprowadzana 1x na rok oraz wymianę membrany która winna być wymieniana 1x na ok 3-4 lata

Czy odwrócona osmoza marnuje wodę?
Do wyprodukowania 1 litra czystej przefiltrowanej wody urządzenia z odwróconą osmozą potrzebują ok 4 litry wody kranowej która trafia do ścieków. To uzmysławia bardzo obrazowo jak czysta jest już przefiltrowana woda. Przy obecnych cenach wody koszt wody która trafia do kanalizacji przy filtrowaniu to ok. 1 zł/miesięcznie.  Nie jest ona w żadnym stopniu szkodliwa dla środowiska, czy skażona  i może być ponownie użyta.  Może trudno to sobie uzmysłowić, ale na naszej planecie woda która jest obecnie to ta sama woda która piły dinozaury. Nie ma czegoś takiego jak "nowa woda". Niezależnie od tego gdzie trafia: pijemy ją, spłukujemy, myjemy naczynia, wpada do rzeki czy pada jako deszcz to wciąż jest ta sama woda... Woda którą pijemy zetknęła się z każdym z możliwych zanieczyszczeń więc warto dbać o jej czystość i filtrację zanim trafi do naszej szklanki.


Na niniejszym filmiku możecie się zapoznać z krótką prezentacją Puricom Stella:Osmoza Puricom Stella oczyszcza wodę w pięciu stopniach filtracyjnych:
 • Filtr wstępny o dokładności 5 mikronów - oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych
 • Dwa filtry węglowe - oczyszczają wodę z chloru, poprawiając zapach i smak wody
 • Membrana osmotyczna o wydajności 50 GPD (około 190 litrów na dobę) - usuwa azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy
 • Liniowy filtr węglowy - poprawia smak wody oraz pozbawia ją jakichkolwiek cząsteczek zapachowych.A teraz słów kilka o moich własnych spostrzeżeniach na temat urządzenia Puricom Stella.

Urządzenie przychodzi pięknie spakowane i doskonale zabezpieczone. W paczce  znajdują się wszystkie niezbędne elementy potrzebne do jego zamontowania począwszy od wężyków i nakrętek, a skończywszy na wylewce (kraniku) do czystej przefiltrowanej wody.
Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu.


 


W zestawie dołączona jest także instrukcja montażu w języku polskim. Jeśli chcecie podglądnąć na filmie jak się to robi również jest taka możliwość:Wszystkie elementy podłączeniowe są doskonale opisane i bardzo czytelnie oznaczone. Nie ma możliwości by podczas montażu w czymś się pomylić.Wylewkę można zamontować zarówno w blacie jak i bezpośrednio w zlewie. Jest mała, zgrabna i bardzo poręczna. Jej obrotowa górna część pozwala na wygodne korzystanie ze zlewu.

 


Jeśli chodzi o montaż całości urządzenia nie sprawia to najmniejszych problemów. Jest tylko jeden warunek - musicie mieć miejsce pod szafką zlewozmywakową, gdyż zbiornik i filtry zajmują trochę miejsca... Jeśli wasza szafka posiada wewnątrz półkę zamontujcie/przenieście ją na taką wysokość by dołem było przynajmniej 45 cm wysokości.
Urządzenie działa niezwykle cicho. Nie emituje żadnych dźwięków. Nic nie szumi, nie słychać żadnego przelewania. Przed pierwszym użyciem - zaraz po zamontowaniu zbiornik (16 litrów) należy napełnić wodą (trwa to ok. 2 godziny),  a następnie wylać ją. To zapewni przepłukanie i przeczyszczenie wszystkich filtrów. Następne napełnienie już jest zdatne do użycia.
Wydajność urządzenia to 8 litrów na godzinę.


Na poniższych zdjęciach próbowałam pokazać Wam jak wygląda woda przegotowana, prosto z kranu oraz po przefiltrowaniu urządzeniem Puricom Stella. Różnicę widać gołym okiem.


 A tak wygląda lód przygotowany z przefiltrowanej wody. Jest piękny i krystalicznie czysty!
Na kolejnym zdjęciu pokazuję Wam jak wygląda herbata przygotowana w dwóch wariantach - z wody kranowej i wody przefiltrowanej. Pragnę zaznaczyć, że herbata użyta w obydwu filiżankach jest tej samej firmy, a filiżanki napełniane były równocześnie w tym samym czasie.


Ciekawi jesteście jak wyglądają filiżanki po herbacie? Bardzo proszę - oto efekt:

Woda przefiltrowana urządzeniem Puricom Stella wygląda i smakuje fantastycznie! Zupy, sosy, kawa, herbata zyskują niesamowicie na smaku. Znika problem z odkamienianiem czajnika. Ekspres do kawy nie wymaga już montowania dodatkowych filtrów - wystarczy jego zbiornik napełniać wodą przefiltrowaną i po problemie!

Zapraszam Was na stronę krainawody.pl gdzie możecie przeczytać więcej na temat odwróconej osmozy Puricom Stella


http://www.krainawody.pl/
http://www.krainawody.pl/A na koniec niespodzianka :)

Do końca maja br. mam dla Was kod rabatowy z 10% zniżką na zakup urządzenia
Za możliwość testowania urządzenia dziękuję Firmie Krainawody.pl


http://www.krainawody.pl/


10 komentarzy:

 1. łał! na tych herbatach widać prawdziwy efekt! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jak często trzeba wymieniać wkłady filtracyjne?

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja :) Jak się sprawuje filtr po miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. doskonale :) Cały czas korzystam z niego. Z wody filtrowanej korzystam gotując w czajniku i do przygotowywania potraw. Ostatnio sobie uświadomiłam że przestałam kupować wodę butelkowaną :) Ja jestem baaaardzo zadowolona :)

   Usuń
 4. Ja też kupiłam Stellę. Kiedyś używałam filtrów dzbankowych, ale po przekalkulowaniu dochodzę do wniosku, że lepiej raz zainwestować w Stellę i raz na rok wymieniać wkłady, które wcale nie są drogie, niż płacić za wkład 10zł/ 2 tygodnie. Oczywiście woda z urządzenia jest bardziej na PLUS!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piję wodę z kranu, a wszystko, dzięki www.filtry.pomorze.pl!- znacie? Podobno mają świetne filtry do wody.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepsza woda? Woda z kranu! Warto stosować filtry z Piję wodę z kranu, a wszystko, dzięki www.filtry.pomorze.pl"!

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam gorąco www.filtry.pomorze.pl - rewelacyjne produkty. Filtry, które stosuje każdego dnia. Polecam!

  OdpowiedzUsuń