Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...Poczuj ze mną jej smak...


6 marca 2013

Marcepanowe marcheweczki do dekoracji




Dzisiaj szybciutko... Chciałbym Wam pokazać jak w prosty sposób można zrobić dekoracje do wszelkiego rodzaju ciast marchewkowych albo muffinek. Takie dekoracje można oczywiście kupić gotowe, ale gdy zobaczyłam, że 12 szt maleńkich marcheweczek kosztuje na allegro z przesyłką ok. 24 zł to postanowiłam sama je zrobić tym bardziej, że potrzebowałam ich dużo, dużo więcej niż 12 ;) Z podanych proporcji zrobiłam 24 małe marcheweczki muffinkowe i 8 szt większych - takich na ciasto lub tort.
Małe marcepanowe marcheweczki mogą się też przydać na nadchodzące Święta Wielkanocne. Z powodzeniem możecie przygotować je już dzisiaj i zamrozić na płaskiej tacce np na półce na lód zabezpieczając je dokładnie folią ;)  Polecam Wam baaardzo :)


Składniki:
barwniki zielony i pomarańczowy


Marcepan podzielić na dwie części: jedną małą kulkę (ok 1/4 marcepanu) i jedną dużą (ok.3/4 marcepanu) Zafarbować mniejszą na zielono a większą na pomarańczowo. Następnie pomarańczową część podzielić na pół. Jedną połowę dzielimy na 8 części. W dłoniach formujemy kulki, a następnie wałeczek i lekko go spłaszczamy z jednego końca. Na całej długości robimy poprzeczne delikatne nacięcia tępą stroną noża. Drugą połowę pomarańczowego marcepanu dzielimy na 24 kulki i robimy kolejne marcheweczki. W sumie wyjdzie ich na 2 blachy muffinek (24szt małych marcheweczek)  i na jedno ciasto marchewkowe (8 szt dużych marchewek). 
Z zielonego marcepanu robimy małe kuleczki. Spłaszczamy je i formujemy coś na kształt trójkąta. Tępą stroną noża robimy płaskie nacięcia. Zielone części łączymy z marchewkami. Odstawić do lodówki celem schłodzenia. I już gotowe :) Teraz wystarczy tylko upiec pyszne ciasto marchewkowe (np. takie klik) 
Smacznego :)

 
 
 

14 komentarzy: