Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...Poczuj ze mną jej smak...


25 czerwca 2013

Tęczowe kostki galaretkowe
Wykonanie tęczowej galaretki jest banalnie proste i nie wymaga większej filozofii. Raz już się pojawił podobny przepis na blogu tutaj (klik). Wówczas jednak korzystałam z mleka skondensowanego, a kolejne warstwy kolorystyczne były mieszane podwójnie. Dzisiaj uproszczona wersja ze śmietana kremówką. Przepis znaleziony na Domowe wypieki. Polecam baaardzo :)


Składniki:
150 ml śmietany kremówki 30-36%
6 galaretek w kolorach: fioletowy, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony


Formę prostokątną o wymiarach 20x24 wyłożyć folią. Najlepiej się do tego nada spożywcza przeźroczysta folia. 
Galaretki: fioletową, zieloną i pomarańczową rozpuszczamy w trzech osobnych naczyniach zalewając każdą 250 ml wrzątku.
Galaretki: niebieską, żółtą i czerwoną zalewamy 200 ml wrzątku, a następnie do każdej z nich dodajemy po 50 ml śmietany kremówki. Dobrze wymieszać.
Kolejne warstwy wlewamy dopiero po zastygnięciu poprzedniej, i tak... Zaczynamy od fioletowej, następnie niebieska śmietanowa, zielona, żółta śmietanowa, pomarańczowa a na koniec czerwona śmietanowa.
Gdy całość dobrze stężeje przystępujemy do wyjęcia. Wierzch przykrywamy papierem do pieczenia a następnie deską i energicznie odwracamy. Zdejmujemy delikatnie folię przeźroczystą i spód znów przykrywamy papierem do pieczenia i drugą deską. Ponownie odwracamy. Warstwa fioletowa winna znajdować się na dole, a czerwona na górze. Galaretkę kroimy w kostkę. Smacznego :)


 


 

13 komentarzy: