Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...Poczuj ze mną jej smak...


31 maja 2015

"Karolina odNOWA" - słów kilka o książce16 kwietnia 2015 roku za przyczyną Wydawnictwa Agora SA ukazała się w sprzedaży kolejna książka Karoliny i Macieja Szaciłło: "Karolina odNowa". To kontynuacja i uzupełnienie wcześniej już wydanej "Karoliny na detoksie". 

 


Książka traktuje o zdrowym trybie życia w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa. Zdrowie to harmonia pomiędzy stanem ducha i ciała. 208 stron książki podzielone jest pomiędzy pięć rozdziałów:

- Usuwamy toksyny
- Poprawiamy trawienie
- W poszukiwaniu eliksiru młodości
- Ładujemy akumulatory
- W pogoni za szczęściem

W każdym z podrozdziałów znajdziemy informacje o ciekawych produktach, przepisy, kulinarne oraz poznamy właściwe techniki i zabiegi przyczyniające się do poprawy naszego samopoczucia i stanu zdrowia. Zdrowie i dobry wygląd bowiem to nie tylko zdrowe jedzenie, ale także proste ćwiczenia oddechowe, techniki relaksacyjne, kąpiele mineralne i pozytywne nastawienie do życia.
Z książki sporo dowiemy się o ajurwedzie - medycynie indyjskiej - najstarszej nauce na temat zdrowia. Według niej każda kuracja winna rozpoczynać sie od oczyszczenia. W pierwszym z rozdziałów znajdziemy więc przepisy (zarówno na słodko jak i wytrawnie) pomagające prawidłowo przeprowadzić kurację oczyszczającą.


 
Mimo, że zdjęciami nie jest opatrzony każdy z przepisów to te które znajdują się w książce w piękny i apetyczny sposób prezentują potrawy. Patrząc na nie na prawdę ma się ochotę spróbować wielu z tych dań. Jednak dla laika, lub dla osób dopiero zaczynających przygodę ze zdrowym odżywianiem lista niektórych składników może być wyzwaniem. Przyznam się szczerze, że sporej części z nich nigdy nie widziałam na oczy, a ich nazwy są mi zupełnie obce: mung dal, asafetyda, fasolka adzuku, popping z amarantusa. Jestem otwarta na nowe, więc myślę że prędzej czy później na pewno sięgnę po przynajmniej niektóre z nich.
Kluczem do sukcesu zmiany trybu życia na zdrowy jest jednak systematyczność, a nie tylko "słomiany zapał", więc jeszcze muszę "dojrzeć".Książką będą zachwyceni wszyscy kochający zdrową kuchnię, na serio traktujący zdanie że: "jesteś tym co jesz". Karolina Szaciłło przez lata związana była z magazynem modowym. Pęd życia, kariera, ciągły stres i jedzenie z mikrofali. W zmianie trybu życia i całej filozofii pomógł jej Maciej. Zaproponował detoks i tak się to zaczęło... Dziś wspólnie promują zdrowy tryb życia, fascynują się sztuką oddechu, medytacją i jogą. 

W książce krok po kroku przejdziemy przez kolejne etapy. Wszystko opisane jest jasno i czytelnie. Po lekturze ma się ochotę zadbać o siebie na nowo... Skoro tak dużo się o tym pisze i mówi to chyba jednak działa? Można być zdrowym bez reklamowanych suplementów diety i wyglądać młodziej bez restrykcyjnych diet i drogich kremów przeciwzmarszczkowych... Da się - wymaga to jednak od nas sporo siły, samozaparcia i upartości w dążeniu do wyznaczonego celu. 
Jeśli uważacie że jest to właśnie ten moment, to koniecznie sięgnijcie po "Karolinę odNowa - 69 przepisów na młodość" i zacznijcie nowe zdrowsze życie.


Tytuł: “Karolina odNowa. 69 przepisów na młodość”
Autor: Karolina i Maciej Szaciłło
Premiera: 16.04.2015
Wydawca: Agora S.A.

 
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz