Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...Poczuj ze mną jej smak...


26 listopada 2015

Ekspres do napojów gazowanych SodaStreamDzisiaj w kilku słowach chciałabym Wam opowiedzieć o nowym urządzeniu, które zagościło od niedawna w moim domu - to ekspres do napojów gazowanych SodaStream.

O tym, że picie wody jest zdrowe wie chyba każdy. Dobre nawodnienie organizmu wspomaga pracę mózgu, poprawia koncentrację, usprawnia proces trawienia oraz ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Podstawą utrzymania naszego organizmu w dobrej kondycji jest systematyczne  jego nawadnianie. Minimalna ilość wody jaką powinniśmy pić każdego dnia to 9 szklanek, a w upalne dni - jeszcze więcej. Z ekspresem SodaStream jest to dużo łatwiejsze do zrobienia.

W swojej ofercie Firma SodaStream posiada obecnie kilka rodzajów ekspresów do napojów gazowanych. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o modelu Source.
Został on zaprojektowany przez światowej sławy designera Yves’a Behar, który pracował również m.in. dla marek: PUMA, General Electric, Swarovski, Samsung i Prada. Model Source zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2013. Produkowany jest w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym, oraz w wersji premium z metalową pokrywą. Elegancki wygląd i prostota obsługi to mocne atuty tego urządzenia. Nie wymaga ono również podłączenia do prądu. 
Model ten wyposażony jest we wskaźnik LED (na baterie), sygnalizujący stopień nasycenia wody CO2.
Mamy do wyboru trzy jej stopnie: 1-lekko gazowany, 2-średnio gazowany i 3-mocno gazowany.
Do zestawu dołączony jest nabój CO2 pozwalający uzyskać ok. 60 litrów napoju, oraz specjalna butelka o pojemności 1l, w której dokonujemy saturacji.Montaż urządzenia rozpoczynamy od założenia naboju gazowego, który należy wkręcić z tyłu ekspresu (wcześniej zdejmujemy plastikową zaślepkę). Dokręcamy i zamykamy pokrywę. Teraz możemy przygotować gazowaną wodę lub napój.


Jak się to odbywa? To proste:
Wystarczy napełnić butelkę wodą do wskazanego poziomu.
Upewnić się, że przycisk saturujący znajduje się u góry ekspresu (nie jest wciśnięty). Pociągnąć zaczep butli do siebie ustawiając go pod kątem 45 stopni.
Zamontować butlę i wcisnąć zaczep ustawiając butelkę w pionie.
Nacisnąć górną część ekspresu  i obserwować stopień nasycenia CO2. W momencie, gdy zaświeci się odpowiedni dla nas poziom, należy wyłączyć urządzenie unosząc wyłącznik do góry. Woda gazowana jest gotowa. :)
Z domowym syropem malinowym też smakuje wybornie. :)Jak to wychodzi cenowo...
Koszt urządzenia wraz z nabojem i butelką to 359 zł.
Nowy nabój to koszt 99 zł (obecnie w promocji z dodatkową butelką 1l). 
Wymiana na nową pełną butlę w punktach to ok. 40-50 zł.


Jak oceniam ekspres SodaStream? Doskonale motywuje do picia wody. To świetna zabawa. :) Pięknie wygląda w kuchni. Fantastyczny gadżet dla lubiących ciekawe produkty :) To także  doskonały pomysł na prezent na nadchodzące Święta dla kogoś bliskiego albo dla samego siebie. :) 


Po więcej szczegółów zapraszam na stronę: http://sodastream.pl/2 komentarze:

  1. Dostałam na Święta dwa albo trzy lata temu, wcześniejszy model. Genialna zabawka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wyjątkowo zbędny wynalazek, ale jego uzasadnienie to jest dopiero mistrzostwo świata!

    OdpowiedzUsuń