Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...Poczuj ze mną jej smak...


9 grudnia 2014

Zupa krem z fenkuła, pieczonych kasztanów i batata z prażonymi migdałami



Cudowna!!! Gdybym miała ją określić jednym słowem, to tak by właśnie ono brzmiało :)
Zupa idealnie rozgrzewa. Fantastycznie się sprawdzi w zimowe wieczory i posmakuje nawet tym którzy nie przepadają za anyżem (fenkuł traci swój anyżkowy posmak podczas gotowania). Chipsy z batata i prażone migdały dodatkowo wzbogacą jej smak. Bardzo jestem z niej dumna a Wam gorąco ją polecam :)


Składniki:
2 fenkuły (dostępne w lokalneprzysmaki.pl)
1 średni por
1 batat+ kilka plastrów
kilka łyżek oleju rzepakowego
200g pieczonych kasztanów (waga po obraniu) - (klik)
1,5 litra bulionu drobiowego
śmietana 18%
sól, pieprz
sos sojowy
4 łyżki płatków migdałów


Płatki migdałów uprażyć na suchej patelni na złoto.
Z fenkułu odkroić zielone części kopru (posłużą do dekoracji), resztę  pokroić w piórka, batata obrać i pokroić w kostkę, pora (jasną część) w piórka. Olej rozgrzać i wrzucić pokrojone warzywa. Podsmażać 5-7 minut. Następnie podlać odrobiną wody, wymieszać, przykryć i dusić 10 minut. Wrzucić do bulionu, dodać pieczone kasztany i zmiksować na gładziutki krem. Doprawić solą, pieprzem i sosem sojowym.
Z obranego batata ukroić kilka bardzo cieniutkich plastrów. Wrzucić je na rozgrzany olej i usmażyć chipsy.

Zupę przelać do miseczek lub na talerze. Udekorować kleksem śmietany, zieloną gałązką kopru, chipsami z batata i posypać prażonymi płatkami migdałów.  Smacznego :)



 
 



 



Koper włoski EKO
Znany również jako fenkuł pochodzi z ekologicznej farmy Milana Giovanni z połudnowo- wschodniej części Sycylii. Do jego produkcji nie są stosowane żadne środki chemiczne, zbierany jest  ręcznie. Koper masowo uprawiany jest w basenie Morza Śródziemnego, na bliskim wschodzie w Australii, Nowej Zelandii, Meksyku oraz w Stanach Zjednoczonych. Najsmaczniejsze są, te które mają twardą jasną bulwę, zielone pędy i charakterystyczny aromat anyżu. Koper włoski to warzywo uniwersalne i wyjątkowe jednocześnie. Można go jeść na surowo, smażyć, gotować, piec, dusić, grillować, a nawet podać w formie konfitury. Ma anyżkowy posmak, który traci swoją moc w ciepłych daniach. Niemal wszystkie części kopru nadają się do spożycia. Gałązki, przypominające koperek, możemy wykorzystać jako przybranie, łodygi natomiast doskonale wzbogacą smak zup. Koper włoski to wyborny dodatek do sałatek lub makaronów. Produkt posiada certyfikat Eko. Przepyszny ekologiczny koper włoski znajdziecie w sklepie:


http://www.lokalneprzysmaki.pl/Koper-wloski-EKO-okolo-0-50kg-Sycylia%283,711,717%29.aspx


W sklepie dostępne są również cudowne sycylijskie pomidorki cherry Eko (klik) oraz Tondo Eko (klik) z  tej samej ekologicznej farmy Milana Giovanni z połudnowo- wschodniej części Sycylii.
  





1 komentarz:

  1. genialne połączenie smaków, takiej zupie na pewno bym się nie oparła :)

    OdpowiedzUsuń